Суббота, 01.02.2025, 06:05
Приветствую Вас Гость

Украинское казачество

Каталог статей

Главная » Статьи » Крым » Крым казачий

Министерство обороны Украины начинает системную работу с казачеством
Координационный Совет по развитию казачества в Украине, возглавляемый Министром обороны Украины Михаилом Ежелем, разработал ряд проектов документов по казачеству.

Публикуем материалы Координационного Совета по развитию казачества в Украине (документы представлены в оригинале - на украинском языке).


Шановне товариство!

З початком року, вступив в дію План роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні на 2012 рік.

План розроблений на підставі пропозицій членів Координаційної ради та вимог постанови Кабінету Міністрів №885 від 1.08.11 р.

При цьому, висловлюємо щиру подяку народному депутату України Станіславу Михайловичу АРЖЕВІТИНУ за наданий ним досвід роботи з питань розвитку козацтва в Україні, який також враховано при відпрацюванні Плану та буде використано в наступній діяльності Координаційної ради.

За змістом План передбачає опрацювання наступних питань:

Організаційні заходи діяльності Координаційної ради.

Заходи з реалізації завдань Координаційної ради, що безпосередньо визначені постановою Кабінету Міністрів №885 від 1.08.11 р.

Проведення засідань Координаційної ради, робочих груп та круглих столів тощо.

Завершення розробки типового Статуту про козацьку організацію в Україні.

Розробка проекту Закону України «Про козацькі організації в Україні».

Організація та проведення Всеукраїнської козацької ради (з’їзду козацьких організацій в Україні).

Окремі заходи забезпечення діяльності Координаційної ради, що стосуються Міністерства оборони України.

Кожне питання Плану відпрацьовується через виконання ряду заходів, що в цілому дає кінцевий результат, який виноситься на розгляд на засідання Координаційної ради.

Механізм реалізації Плану передбачається наступний:

Завершується формування складу Координаційної ради, а саме:

опрацьовується порядок залучення до складу ради нових членів з числа керівників козацьких організацій та порядок їх роботи;

визначається уточнений персональний склад Координаційної ради, який в березні місяці вноситься на розгляд і затвердження на засідання
Координаційної ради;

реалізуються технічні питання забезпечення роботи Координаційної ради.

Створюються постійні робочі групи Координаційної ради з опрацювання питань козацької діяльності в Україні, що передбачено Кабінетом Міністрів України.

Робоча група має наступний склад: керівник робочої групи, члени Секретаріату ради, представники козацьких організацій, необхідні фахівці та інші.

Керівником робочої групи є член Координаційної ради, який призначений Урядом України, за виключенням – один з керівників робочої групи

призначається директор Департаменту гуманітарної та соціальної політики Міністерства оборони України, на якого покладається два напрямки роботи Координаційної ради:

перший – робота з питань військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки молоді, організації співпраці козацьких організацій з військовими комісаріатами та частинами Збройних Сил України;

другий – організація проведення Всеукраїнської козацької ради (з’їзду козацьких організацій в Україні).

Керівники робочих груп працюють за наступним алгоритмом роботи:

спочатку, вони відпрацьовують призначені їм питання через проведення засідань робочих груп, засідань за круглим столом та інші заходи;

після цього, керівники робочих груп доповідають результати своєї роботи на засіданні Координаційної ради, яка приймає кінцеве відповідне рішення.

Окремим порядком відпрацьовуються питання розробки типового Статуту, проекту Закону України «Про козацькі організації в Україні» та плану організації і проведення Всеукраїнської козацької ради (з’їзду козацьких організацій в Україні).

Відповідальними виконавцями визначені:

за завершення відпрацювання типового Статуту козацької організації - члена Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні – директора департаменту Адміністрації Держприкордонслужби генерал - полковник КОВАЛЬ М.В.;

за розробку проекту Закону України «Про козацькі організації в Україні» - заступник Голови Координаційної ради – заступник Міністра надзвичайних ситуацій;

за організацію і проведення Всеукраїнської козацької ради (з’їзду козацьких організацій в Україні) - керівник робочої групи Координаційної ради - директор Департаменту гуманітарної та соціальної політики Міністерства оборони України.

№1, Київ,

січень 2012 року


--------------------------------------------------------------------------------

Шановне товариство!

З 1 січня 2012 року, втупив в дію План роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні на 2012 рік.

На сьогодні, поруч з плановими питанням, триває робота щодо опрацювання значного обсягу різноманітних пропозицій надісланих Голові Координаційної ради, Міністру оборони України від козацьких громадських організацій. Проводиться їх узагальнення та підготовка до розгляду на засіданні Координаційної ради.

Найбільш активну участь у цих питаннях проявляють Спілка козаків України «Військо Запорізьке», Всеукраїнська громадська організація «Велике козацьке коло», Союз об’єднань козачих організацій Луганщини, Міжнародна громадська організація «Реєстрове українське козацтво», Міжнародна громадська організація «Українське народне козацтво», Міжнародний союз козацьких сил, військово-козацький департамент Української академії наук та інші.

Виконавче забезпечення роботи вимагає мати в Координаційній раді певних фахівців.

Тому, для здійснення виконавчих функцій щодо забезпечення виконання покладених на Координаційну раду завдань, у її складі, передбачена посада секретаря ради.

Однак, перший досвід роботи секретаря Координаційної ради показав, що у складі ради необхідно мати не лише секретаря, а й певний її робочий орган - Секретаріат Координаційної ради.

У зв’язку з цим, вже на першому засіданні Координаційної ради було схвалене рішення (протокол засідання №1) щодо створення робочого органу Координаційної ради – Секретаріату Координаційної ради, керівником якого призначений секретар ради.

При цьому, завданням секретаря та Секретаріату визначено наступне:

організація роботи з забезпечення заходів Координаційної ради, що проводяться за Планом її діяльності;

організація роботи протокольної групи та ведення протоколу під час засідань Координаційної ради, засідань за круглим столом та інших заходів;

здійснення обробки поточної кореспонденції, що надходить до ради;

забезпечення листування відповідно до норм і правил ділового етикету та стандартів уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації;

технічна підготовка необхідних проектів: листів, доповідей, пропозицій та рекомендацій;

організація та здійснення ресурсного забезпечення діяльності Координаційної ради та інше.

В цей же час, оскільки, рішенням Уряду України (постанова Кабінету Міністрів №885 від 1.08.2011р.) всебічне забезпечення (адміністративне, організаційне, ресурсне та інше) діяльності Координаційної ради покладено на Міністерство оборони України, а секретарем ради є особа від громадської організації (призначена за його згодою), то заступником керівника Секретаріату визначено представника Міністерства оборони України, який має професійний досвід роботи з громадськими організаціями та державними структурами. При цьому, слід зауважити, що левова частка навантаження в роботі лягає саме на нього.

В цілому, склад Секретаріату Координаційної ради має наступний вигляд: керівник Секретаріату, його заступник та члени.

Приміщення Секретаріату Координаційної ради територіально розташоване в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України, в м.Київ.

Поштова адреса Секретаріату Координаційної ради:

Україна, 03168, м. Київ, Повітрофлотський пр, 6;

Електронна адреса (е-mail): V.SAVETCKO.@mil.gov.ua

№2, Київ,

січень 2012 року


--------------------------------------------------------------------------------

Шановне товариство!

На першому засіданні Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні було схвалене рішення (протокол засідання №1) щодо відпрацювання типового Статуту козацької організації України.

Базовий варіант проекту Статуту було вручено присутнім на цьому засіданні і розміщено на електронній сторінці Координаційної ради за адресом:

(http://www.mil.gov.ua/index.php?part=cossacks&sub=statyt).

На сьогодні, проект Статуту опрацьовується в козацьких організаціях та Секретаріаті ради і вже отримано значну кількість пропозицій з цього питання, які надійшли на ім’я Голови Координаційної ради, Міністра оборони України.

Після завершення опрацювання всіх пропозицій, що вже надійшли і ще надходитимуть, в лютому 2012 року планується проведення засідання круглого столу, на якому має відбутися широке обговорення питань типового Статуту козацької організації України.

Після засідання круглого столу, Секретаріат ради опрацює всі зауваження та пропозиції, що висловлені на ньому і варіант проекту типового Статуту буде представлений до розгляду на засіданні Координаційної ради в березні місяці.

З метою якісного опрацювання типового Статуту, Голова Координаційної ради, Міністр оборони України, доручив очолити опрацювання зазначеного проекту Статуту та представлення його на розгляд Координаційної ради - члену Координаційної ради генерал-полковнику КОВАЛЮ Михайлу Володимировичу, який є висококваліфікованим військовим фахівцем, має величезний досвід державної служби і здатний надати кваліфіковану допомогу в питаннях розвитку козацтва та в розробленні відповідних документів.

Керівництво Координаційної ради дякує всім, хто надав свої пропозиції до проекту Статуту і очікує отримання нових.

Пропозиції з даного питання, що виникатимуть, надсилати Голові Координаційної ради за адресою:

Україна, 03168, м. Київ, Повітрофлотський пр, 6;

е-mail: V.SAVETCKO.@mil.gov.ua

№3, Київ,

січень 2012 року


--------------------------------------------------------------------------------

Шановне товариство!


На сьогодні, в Координаційній раді з питань розвитку козацтва в Україні, триває процес опрацювання одного з планових питань - подальшого формування складу Координаційної ради.

Головною метою цього процесу вважається налагодження повноцінної, якісної роботи Координаційної ради із залученням до неї найширшого спектру керівників козацьких організацій всіх регіонів України та створення рівних, для всіх козацьких організацій, умов роботи в раді.

Зазначене питання планується до розгляду на засіданні Координаційної ради в березні місяці цього року.

Слід зауважити, питання складне і пов’язане з рядом проблем, над вирішенням яких також сьогодні працює Координаційна рада.

Так, рішенням Уряду України щодо створення Координаційної ради (постанова Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. N 885), механізм входження та норми представництва керівників козацьких організацій до складу Координаційної ради не визначено. В ній лише підкреслюється, що керівники громадських організацій, статутна діяльність яких пов'язана з відродженням традицій козацтва в Україні, входять до складу Координаційної ради за їх згодою.

Така ситуація пов’язана, з тим, що члени Координаційної ради, які обираються від громадських організацій і статутна діяльність яких пов'язана з відродженням традицій козацтва в Україні, є керівниками громадських об’єднань.

Тому, враховуючи вимоги статті 8, Закону України «Про об'єднання громадян», механізм входження представників керівників козацьких організацій до складу Координаційної ради є прерогативою саме громадських об’єднань.

Тобто, Координаційна рада не має права вказувати керівникам громадських організацій, кого, яким чином та від якої конкретно організації висувати кандидата на включення до складу ради.

Кожен керівник громадської організації, статутна діяльність якої пов'язана з відродженням традицій козацтва в Україні, має право написати заяву на входження до складу Координаційної ради.

А вже далі, зазначена заява має бути розглянута і кандидатура заявника, може бути затверджена або відхилена Головою Координаційної ради.

При цьому, слід враховувати, що є певні критерії, які впливають на це рішення Голови Координаційної, саме:

Оскільки, Координаційна рада є органом Кабінету Міністрів України, тобто органом вищої ланки державної влади, то відповідно і представники громадських організацій, що заявляють про намір увійти до складу ради, повинні мати відповідний рівень, а громадська організація, якою вони керують відповідний статус (стаття 9, Закону України «Про об'єднання громадян»), а саме - всеукраїнський та міжнародний.
Державний устрій вимагає охоплення всіх регіонів України. При цьому, критерієм визначення регіону є область, АР Крим, м.Київ та м.Севастополь.
Критерії (вимоги) науки про управлінську діяльність, рахують ефективною нормою представництва - одна особа від регіону (організації).
Слід зазначити, що на сьогодні, із всіх отриманих Головою Координаційної ради пропозицій, досить логічне вирішення питання визначення механізму входження керівників козацьких організацій до складу Координаційної ради, пропонує Спілка козаків України «Військо Запорізьке» та Союз об’єднань козацьких організацій Луганщини.

Їх пропозиція полягає в наступному:

Формування складу Координаційної ради здійснювати за територіальним принципом, по одному представнику від області, АР Крим, м.Київ та м.Севастополь;

В кожній із зазначених областей провести зібрання усіх зареєстрованих (легалізованих) в ній козацьких організацій;

На цьому зібранні обговорити кандидатури та провести вибори представника козацької організації, який буде делегований до складу Координаційної ради і представляти область. Подання на зазначену вище особу направити Голові Координаційної ради.

Як варіант, рахуємо за доцільне зазначену пропозицію, однак і очікуємо інших.

Пропозиції з даного питання надсилати Голові Координаційної ради за адресою:

Україна, 03168, м. Київ, Повітрофлотський пр, 6;

е-mail: V.SAVETCKO.@mil.gov.ua

№4, Київ,

січень 2012 року


--------------------------------------------------------------------------------

Шановне товариство!

Завершується перший місяць нового 2012 року і перший місяць планової роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні.

За цей невеликий період до Голови Координаційної ради надійшли чисельні листи від керівників козацьких організацій з найширшого діапазону різноманітних питань діяльності ради.

Однак, певна кількість кореспондентів, які пропонують досить логічні та актуальні питання, не зовсім правильно розуміють призначення та механізм роботи Координаційної ради, тому виникла потреба деяких пояснень в цьому питанні.

Координаційна рада є консультативно-дорадчим органом і не має ніякого відношення до процесу опікування козацькими організаціями, забезпечення контролю над їх діяльністю та інших управлінсько-розпорядчих функцій.

Координаційна рада працює за наступним алгоритмом:
спочатку - проводиться виявлення проблеми з питань розвитку козацтва в Україні, її глибоке вивчення та всебічне опрацювання на рівні робочих
груп Координаційної ради, експертів та фахівців і представників козацтва;

потім - напрацьовані пропозиції щодо вирішення виявленої проблеми виносяться на розгляд на засідання Координаційної ради;

наступне - Координаційною радою розглядається зазначена проблема і приймається рішення стосовно шляхів її усунення;

і останнє – прийняте рішення щодо вирішення проблеми оформлюється належним чином та подається до Кабінету Міністрів України, який завершує весь процес через видання відповідного нормативно-правового акту або реалізації свого права законодавчої ініціативи.

Таким чином, Координаційна рада не втручається в діяльність козацьких громадських організацій, а забезпечує їм нормативно-правову та законодавчу допомогу у вирішенні проблем, що заважають розвитку козацтва в Україні.

Образно кажучи, Координаційна рада є містком, що поєднує Державу та козацтво, вона налагоджує конструктивний діалог між органами державної влади та громадськими організаціями, статутна діяльність яких пов'язана з відродженням традицій козацтва в Україні.

№5, Київ,

січень 2012 року

http://novoross.info/kazaki/11088-ministerstvo-oborony-ukrainy-nachinaet-sistemnuyu-rabotu-s-kazachestvom.html

Категория: Крым казачий | Добавил: монарх (02.02.2012)
Просмотров: 415 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *:
Email:
Код *:
Музыка
Категории раздела
Крым политический [788]
Крым казачий [85]
Мини-чат
Наш опрос
Оцените сайт
Всего ответов: 167
Форма входа
Сейчас на сайте
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
/register
Copyright MyCorp © 2025 | Сделать бесплатный сайт с uCoz